Zavolejte nám (Po-Pá 9-16)

Doprava zdarma Sleva -9%

Elektrický lis na olej

Nová generace domácího lisu na panenský olej pro lisování za studena. Lisuje doma vlastní olej  z lněného semínka, slunečnicového nebo konopného semínka a dalších olejnatých semen. K dostání ve třech barevných variantách (červená, šedá, zelená).

Inteligentní lis zajistí výrobu za studena lisovaného panenského oleje z různých druhů semen bez přidaných konzervačních látek. Čerstvý olej za 3-5 minut na vašem stole. 7 předvolených programů na lisování arašídů, sezamu, slunečnice, řepky, lněného semínka, vlašských ořechů nebo mixu semen. Výtěžnost 35 - 65% dle olejnatosti semen.

Záruka 5 let na motor!

Více informací ›

Máme na skladě 1 ks Více informací › Objednávky do 20. 5. 10:30, předpokládané dodání: u vás v úterý 21. 5.
11 490 Kč Původní cena
10 490 Kč 8 669 Kč bez DPH
Sleva -9%
Ušetříte 1 000 Kč
ks
Kód produktu: CM_YDZY02A1
Záruka: 24 měsíců
Popis a parametry
Elektrický lis na olej
Elektrický lis na…
10 490 Kč

Popis produktu

Yoda je první vysoce výkonný lis na výrobu za studena lisovaných olejů pro domácí použití. Výtěžnost Yoda lisu se pohybuje mezi 30% až 80% v závislosti na olejnatosti použitých ořechů, semen.


Yoda olejový lis má sedm předvoleb. Stačí vybrat správný program a lis bude nastaven přesně na druh olejnatých semínek, které chcete lisovat. Tyto předvolby jsou: arašídy, sezam, slunečnicová semínka, řepka, lněné semínko, vlašské ořechy a mix semínek.


V manuálu jsou uvedena také další olejnatá semena, k nim je vždy přiřazen vhodný program pro lisování. Nastavení stroje se liší dle tvrdosti a olejnatosti lisovaných semen. Program určuje teplotu použitou u konce šroubovice (místo kde vypadává suchý odpad) a tlak potřebný pro ideální exktraci oleje. Yoda produkuje za studena lisovaný olej (panenský olej), kde teplota oleje nikdy nepřesáhne 40 stupňů Celsia.


Vylisování 100g semen trvá 3 až 5 minut. Čas lisování se liší dle druhu použitých olejnatých semínek (například doba lisování oleje ze sezamu je nižší, než vlašských ořechů). Vzhledem k tomu, že používáme technologii lisování za studena, olej je nerafinovaný a zachovává si všechny cenné látky jako enzymy, vitamíny, minerály, mastné kyseliny, atd.

Lis je určen pro domácí využití, není dimenzován pro průmyslovou nebo podnikatelskou činnost.

Co vše lze lisovat?


Olej lisovaný za studena si udržuje přirozenou vůni, která Vašim pokrmům dodá nezaměnitelné aroma i chuť. Čerstvý olej není vždy čirý (jak ho koupíte v obchodě), ale obsahuje drobné usazeniny, které klesnou ke dnu nádoby. Yoda olejový lis může lisovat olej ze slunečnicového semínka, dýňového semínka, arašídů, vlašských ořechů, lískových ořechů, makadamových jader, sezamu, lněného semínka, Chia semínka, konopí, dehydratovaného kokosu, z čerstvých oliv, máku a podobně.

Modelové číslo YDZY02A1
UPC 9553655475224
Typ lisování Za studena lisovaný olej
Motor

Jednofázový indukční

Kmitočet 50 Hz / 60 Hz
Barva zelená / červená / hnědá (zlatá)
Dodávané příslušenství Robustní šnek z nerez materiálu, sběrné nádobky, čistící kartáček,
Záruka Domácí užití: 5 let na motor / 3 let záruka na díly
Váha výrobku 6.8 kg
Rozměry výrobku 35,5cm x 17,8 cm x 26,5 cm
Příkon motoru 150 W
Napětí 240 V
Certifikace CE certifikováno
Příkon topného tělesa 300 W
Ovládání Řízení mikroprocesorem, teplotní čidlo, tepelná ochrana

Zobrazit celý popis