Pramen života - Léčení vodou dle pátera S. Kneippa (Renata Herber)

Pramen života léčení vodou dle pátera S. Kneippa, je kniha, která chybí na našem trhu. Od roku 1896 se u nás začaly knihy S. Kneippa vydávat a vždy byly okamžitě vyprodány. Autorka Renata Herber znovu oživila 100 let starou velmi úspěšnou léčebnou metodu - léčení vodou.

Dostupnost: Zboží není dostupné

290 Kč

Kód produktu: CM_66

Kategorie: Knihy

Popis produktu

První část knihy pojednává o jednotlivých aplikacích vody: otužování, koupele, polévání, napařování, obklady a zábaly v domácím prostředí. V druhé části knihy se dočtete o použití vody na jednotlivé konkrétní onemocnění a vše je doplněno malým Kneippovým bylinářem. Text knihy doplňuje moderní barevné fotografie a staré dobové kresby.

Kdo byl páter Sebastian Kneipp a co přinesl lidem, v dnešní době, už ví jen málo lidí. Snad naše babičky si vzpomínají na jeho metodu léčení vodou. Jeho knihy byly před 100 lety bestselery, které se vždy do posledního výtisku rozprodaly. Posloužily všem, které se chtěli zbavit neduh, bolesti a těm, kteří chtěli nemocem předejít.

Nově vzniklá kniha Pramen života navazuje na odkaz pátera S. Kneippa, jeho léčení vodou a je novinkou i těm, kteří S.Kneippa a jeho metody znají.

Dlouholeté  zkušenosti a praxe, kterou získal S. Kneipp sám na sobě i na tisících pacientech, jimž pomohl, dokazuje, že jeho léčení má blahodárné účinky. Proto jeho metoda je skutečně cestou ke zdraví a síle. Voda je základem, léčení a kromě ní se používá vliv slunečního tepla, vzduchu, napařování a odvarů z bylin. S. Kneipp dlouhodobě dostudovával lékařské vědecké knihy a celou metodu bohatými zkušenostmi, rozvedl a uvedl v praktický život. Léčení vodou se postupně dostávalo i k tehdejším lékařům. Lékaři později léčení vodou povýšili na samostatný obor-balneologie a nyní je to stejně důležitá věda jako chirurgie.

Nelze tvrdit, že vodou lze vše vyléčit (např. nemoci vyžadující chirurgický zákrok), ale stejně také jen nevzdělanec by se odvážil říct, že léčení vodou nemá význam. Vodou lze léčit právě ty nemoci, s kterými se v denním životě nejčastěji setkáváme.

Jedno ze základních pravidel, pátera S.Kneippa zní: „Proti nemocem máme hledat prostředek nejprve v přírodě, jenž nás obklopuje, dříve než sáhneme k lékařům a uměle vyrobeným lékům“. A to hlásal před 100 lety!

V nové knize Pramen života najdete veškeré užívání vody. V první části knihy je hlavně otužování – jako prevence před onemocnění, pak dále koupele, polévání, napařování, zábaly, obklady.

V druhé části knihy jsou rozepsány jednotlivé nemoci a k nim doporučené užívání vody a byliny. Vše je doplněno malým Kneippovým bylinářem.

Renata Herber je autorkou řady knih vycházející z tradice lidové medicíny, například Babiččiny bylinky či Babiččina lékárna. Mezi nejznámější knihy Renaty Herber knihy Poselství Tarotu, Poselství run nebo Poselství kostky. Nejnovější knihou je právě Pramen života - Léčení vodou dle pátera S. Kneippa. Pořádá pravidelné kurzy a školení na téma Léčitelství a bylinaření. V současné době provozuje praxi v Opavě a Ostravě, kde provozuje mj. bylinářskou poradnu, léčení potravinami, snižování nadváhy či regresní terapii.


Parametry produktu

ParametrPopis
Autor Renata Herber
Počet stran 248
Rok vydání 2011
ISBN 978-80-87427-18-7
EAN 9788087427187
Vazba pevná

Komentáře (0)

Zatím žádné názoryJméno
Předmět
Recenze