Molekulární vodík - antioxidanty a rakovina

Molekulární vodík - antioxidanty a rakovina

Antioxidanty a rakovina

Co můžete očekávat, pokud začneme používat vodík?

Podle Národního institutu pro léčbu rakoviny mohou antioxidanty zpomalit nebo případně zabránit rozvoji rakoviny. Antioxidanty jsou živiny (vitamíny a minerály), ale také enzymy (bílkoviny ve vašem těle, které pomáhají při chemických reakcích). Předpokládá se, že hrají roli při prevenci vývoje takových chronických onemocnění, jako je rakovina, srdeční onemocnění, mrtvice, Alzheimerova choroba, revmatoidní artritida a katarakta.

Akutní oxidační stres vyvolaný ischemickou reperfuzí nebo zánětem způsobuje vážné poškození tkání a trvalý oxidační stres je považován za jednu z příčin mnoha běžných onemocnění včetně rakoviny. H2 selektivně snižuje hydroxylový radikál, nejvíce cytotoxický reaktivní druh kyslíku (ROS) a účinně chrání buňky; nicméně H2 nereaguje s jinými ROS, které mají fyziologické role.

ROS se podílejí na metastatických procesech, včetně invaze rakovinných buněk do okolních míst primárního nádoru. Generovaná ROS reguluje progresi nádoru, což naznačuje, že ROS se nachází v proudu v mnoha signalizačních cestách, včetně dráhy zapojené do metastáz. U nádorových míst se velké množství ROS produkuje aktivovanými neutrofily a makrofágy při zánětlivé odpovědi.

Molekulární vodík vymaže ROS, které jsou nepostradatelná pro růst nádorových buněk. Vědci, kteří studovali jeho protinádorové účinky, používali vodík v kombinaci s hypertermií při teplotě 42 °C a zjistili, že je účinný jako protinádorové činidlo. Terapeutické možnosti vodíku se zvyšují v přítomnosti specifických katalyzátorů nebo tepla při rakovině a jiných závažných onemocněních, které by měly být používány v kontextu plného protokolu.

Zdroj: drsircus

Komentáře (0)

Zatím žádné názory


Jméno
Recenze